<< Geri

ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ

Hastanemiz Ortopedi ve Travmatoloji polikliniğimizde tüm yaş grubundan hastalara kas-iskelet sistemi hastalıklarında tanı ve tedavi hizmeti verilmektedir. Hastanemize acil olarak getirilen travmalı hastaların, kırık ve çıkıklar gibi kas-iskelet sistemini ilgilendiren bozukluklarının tanı ve tedavisi ortopedi ve travmatoloji uzmanımız tarafından, gerektiğinde radyolojik tetkikler ışığında yürütülmektedir.

Artroskopik Cerrahi

Tanısal ve cerrahi girişimler eklem açılmadan ( kapalı olarak ) özel aletler ve laser teknolojisi kullanılarak yapılmaktadır. Menisküs, kıkırdak ve bağ yaralanmalarının, eklem içini ilgilendiren komplike kırıkların diz, omuz, ayak bileği hastalıklarının tedavisinde kısa sürede başarılı sonuçlar alınmaktadır. Bu yöntem sayesinde hastalar normal yaşamlarına çok daha kısa bir süre içerisinde dönebilmektedirler.

Kaza Cerrahisi

Kaza sonrası oluşabilecek kemik kırıkları ve yumuşak doku yaralanmaları plak, vida, external fiksasötör vb. malzemeler ile tedavi edilmektedir.

Protez Cerrahisi

Eklemlerin artrit durumunda parlak ve kaygan eklem yüzeyleri düzensiz bir hal alır ve kemik kemiğe sürtmeye başlar. Bir kere kalça veya diz eklemi kireçlenmeye başlamışsa, yıllar içinde ilerleyebilir ve daha kötü bir hale gelebilir. Başlangıç döneminde kilo verme, hafif egzersizler, fizik tedavi, ılıca ve kaplıca tedavileri kısmen faydalı olurken, ileri dönemlerde bazı ameliyat uygulamaları kesin çare olabilmektedir. Protez ameliyatlarıyla aşınmış olan kemik yüzeyleri düzeltilerek metal-titanyum kaplama malzemeleri ile kemik-kemiğe sürtünme ve ağrı giderilebilir. Bu şekilde hem hareketli hem ağrısız bir kalça veya dize kavuşan hastalarımızın yaşam kaliteleri arttırılabilmektedir

C Kollu Skopi

C kollu Skopi dönen kol sistemiyle kırıkların farklı açılardan röntgenini çekerek modern ameliyat tekniklerini mümkün kılmaktadır. Bu sayede eklemler ve kırıklar açılmadan kırık tespiti yapılabilir. Böylece kan kaybı olma, enfeksiyon riski düşer ve iyileşmede hızlı olmaktadır.

Ortopedi ve Travmatoloji polikliniğimizde 09:00-17:00 saatleri arasında hasta bakılmaktadır. Bu saatler dışında gelen hastalarımız Acil Servis’te nöbetçi doktorları tarafından görüldükten sonra gerek görülürse uzman doktorlarımız çağırılmaktadır.